DENISA (24)

"Mnoho let jsem se potýkala s úzkostnými a depresivními stavy. Začalo to na základce, kde jsem zažívala psychickou šikanu a nechtěla se tam vracet. Vznikl obrovský strach z lidí a následně vyhýbání se jim. Po základce jsem strávila jen pár dní na střední škole v oboru kosmetičky, než jsem strachy zase utekla. Následovaly dva roky doma v depresích a v izolaci.

Chtěla jsem studovat a něčeho dosáhnout, ale byly i časy kdy jsem se bála vyjít z domu. V sedmnácti jsem šla znovu do školy, ale ani tam jsem nevydržela a moje stavy se spíše prohloubily další negativní zkušeností s lidmi. Po dalším nevydařeném studiu jsem se snažila najít práci, ale moje sebevědomí kleslo na bod mrazu, a tak jsem často nedokázala zvedat ani telefon nebo dojít na pohovor.

Opravdový zlom nastal až v roce 2018, kdy mě těžký rozchod donutil odrazit se od dna. Začala jsem se o sebe více starat, jak po fyzické i psychické stránce, chodila jsem pravidelně na terapii a poprvé v životě jsem si našla plnohodnotné koníčky. Na doporučení psychiatra jsem začala navštěvovat Sdružení Práh jako takovou pomocnou berličku k nalezení stability a práce, a právě tam mi pomohli získat práci v Restartu.

Konečně jsem měla možnost pracovat někde, kam chodím s úsměvem a opravdu mi záleží na konceptu a poslání tohoto milého obchůdku. Těžko se mi loučí a věřím, že ukápne i pár slz, ale určitě jsem neskutečně ráda za tuto příležitost. Restart mě inspiroval k větší důvěře k sobě samé a k mé tvorbě, které se chci věnovat i profesionálně, a za to jsem nesmírně vděčná. Děkuji."

No jo , slzy budou. Denisa je nesmírně kreativní a její společensky "slabé" stránky mohou být v tomto případě velkou silou, protože její jiný úhel pohledu přináší originální výtvarný projev. Nevzdej to, Deny!