Náš příběh

Obchod Restart už od září 2015 dává práci mladým lidem, jejichž startovní čára je daleko za ostatními vrstevníky, překážky před nimi jsou od začátku vyšší a riziko pádu větší. V našem sociálním podniku je zaměstnáme na pár měsíců na tréninkovém pracovním místě.  Z mnohdy bezvýchodné situace jim tak může pomoci slušně placená a zajímavá práce.

Uvítali jsme u nás zatím 12 skvělých malých lidí, kteří u nás zůstali 1-6 měsíců, rádi jsme se seznámili s každým z nich. Mohli si v Restartu dovednosti pro práci a vedení obchodu a třeba si promyslet, co je baví, co jim jde a co by v životě rádi dělali. My jim teď rádi dáme referenci pro dalšího zaměstnavate.

Pokud víte o někom ve vašem okolí, komu by se u nás líbilo, dejte nám vědět.

Podpořili nás:

Sociální rozměr našeho podniku je od 1. 4. 2017 spolufinancován Evropským sociálním fondem v rámci operačního programu Zaměstnanost. Projekt: Tréninková pracovní místa Restart shop Brno, reg. číslo: CZ.03.1.48/0.0/0.0/16_053/0004099.

Obchod Restart byl od 1. 5. 2015 do 31. 3. 2017 součástí rozsáhlého projektu Streetwork pro děti a mládež, zaměřeného na inovace v oblasti nízkoprahových sociálních služeb, realizovaných Českou asociací streetwork, o.s. a Národním vzdělávacím fondem, o.p.s. s občanským sdružením Tripitaka, o.s. a s podporou Dánské nadace The Velux Foundations.

Ateliér Tadaho,

který se vedle interiérového designu zaměřuje na prezentaci zboží, aranžování výloh a prodejen.

www.tadaho.cz

Fotograf Tomáš Hlíva

Vizážistka Iva Kloudová

www.visagepariv.cz

DEGU – Vinný bar a vinotéka v Brně

www.degubrno.cz

Graficon Graffiti Shop Brno

www.grafficon.cz

Petr Jandák – Blackeye design

www.blackeye.cz