SAMANTA (18)

"Než jsem se dostala k téhle práci, tak jsem chtěla vystudovat obor cukráře. Kvůli nedostatku financí mi to nevyšlo. Nemohla jsem si koupit cukrářské vybavení, oblečení, obuv a učebnice. Zkusila jsem nadaci IQ Roma Servis, tam mi ale nemohli pomoci. Tak jsem se rozhodla, že to zkusím příští rok a šla jsem na brigádu. Práce byla těžká. Nakládala jsem zeleninu u pásu, kde jsem musela stát i 9 hodin v kuse. A byla za směšné peníze. Tak jsem s tím přestala. Dlouhou dobu jsem sháněla práci, až dokud jsem nenarazila na inzerát na tuto práci v Restartu. Zkusila jsem to a byla jsem překvapená, když se mi ozvali, ať přijdu na pohovor. Byla jsem nadšená, že mi dali příležitost pracovat v obchodě Restart. Díky tomuto obchodu jsem poznala skvělý lidi, na kterých mi záleží. Pro módu a doplňky jsem vždycky měla vášeň. Tahle práce mi pomohla překonat samu sebe a zlepšovat se, především v komunikaci s lidma. Doté doby jsem s cizími lidmi moc nemluvila. Taky jsem pochopila, že práce není jen o penězích, ale o tom. jestli vás to baví a chcete se naučit něco novýho, co se vám vyplatí a posune vás to dál. tím chci říct, že děkuju za užasný 4 měsíce a strašně nerada se loučím. Děkuju.

Po Restartu pojedu do Irska na 2 měsíce na stáž. Organizace Tripitaka, ke které obchod Restart patří, mi nabídla tuto možnost a já se jí chopila. Po návratu zpět jsem se rozhodla vyučit se na obor kadeřnice, protože proč taky ne? Baví mě to a chci se naučit novým věcem a zlepšovat se."

Samantě to pálí a umí být velmi samostatná. Doufám, že ji cesta do Irska otevře nové obzory a až se stane kadeřnicí, rozhodně se k ní jdu hned nechat ostříhat. Věřím, že bude skvělá.